Diagnostika vlasu a pokožky

Nabízíme v salonu trichologické vyšetření zvětšovací kamerou, která zvětší vlasovou pokožku i vlas o 200%. Dokážeme díky tomu lépe určit řešení Vašeho problému. Pokud si přejete jen diagnózu vlasů a pokožky kamerou s doporučením vhodných produktů, najdete tuto službu v ceníku. Služba je na 30 minut. Služba je zdarma při jakékoliv jiné službě, která obsahuje mytí vlasů.

Rozlišuje se diagnostika vlasové pokožky, a diagnostika vlasového vlákna.

Kerastase jsme do našeho salonu vybrali pro široký výběr produktů, které jsou specifikovány na přesné řešení problému. Mají přes 60 produktů, které se rozlišují na řešení problematiky podle potřeby vlasů a vlasové pokožky, a to ve 3 stupních (např. na lehce suché, na středně suché, na hodně suché vlasy)

Rozlišujeme suchost a poškození vlasu. Suchost vlasu je na povrchu vlasu, a poškození uvnitř vlasu. Vždy je nejdůležitější řečit vnitřní poškození vlasu, a po té až suchost vlasu. 

Vlasy naomak silné, většinou vlnité či kudrnaté tíhnou k suchosti. Pokud je pokožka suchá, vyrůstá z ní suchý vlas.

VLASOVÁ POKOŽKA

Pokud máte potřebu si vlasy mýt častěji než 3 dny, máte nejspíš mastnou vlasovou pokožku. Záleží ale z jakého důvodu si vlasy myjete. Je rozdíl zda Vašim vlasům chybí objem, nebo máte pokožku mastnou.

Pokud si vlasy myjete co 3-4 dny, nejspíš máte zdravou vlasovou pokožku. 

Pokud si vlasy myjete 5 dnů nebo později, nejspíš máte vlasovou pokožku suchou. Toto je věc která se nedá lehce ovlivnit, můžeme však díky psprávným produktům suchou pokožku vyživit, nebo naopak oddálit maštění vlasové pokožky o 1 den díky Kerastase.

Lupy jsou suché/ mastné. Mastné jsou nalepené na pokožku, a suché naopak najdete spíš na oblečení. Pokud jsou lupy po celé vlasové pokožce, většinou je to krátkodobé onemocnění pokožky, které se dá vyléčit navrácením správného HP. Pokud jsou jen místy, může to být šlatně vymytý šampon, to vídáme nejčastěji u hodně hustých vlasů.

VLASOVÉ VLÁKNO

Pokud po zkoušce pružnosti a testu suchosti vlasu je v pořádku, pak se můžeme zaobírat produkty pro druhotné řešení problému, jako je lesk vlasu, výdrž barvy ve vlase, nebo objem.

Všichni kadeřníci v salonu prochází 3 denním intenzivním školením ohledně produktů, diagnózy vlasu a vlasové pokožky, abychom dokázali přesně určit, jaký produkt je pro Vás nejvhodnější.