Seznam zesvětlovacích technik

BALAYAGE / FOILAGE

BALAYAGE NA VOLNÉM VZDUCHU – doporučujeme jen na přírodní vlasy nebarvené, na vybrané prameny vlasů se nanáší zesvětlovač speciálním štětcem, v různých vrstvách, který se nechá působit na volném vzduchu, dokud neuschne. Často se o něm mluví jako o malování do vlasů. Zesvětlejí působí jako od sluníčka, je velice decentní. Čím tmavší vlasy máte, tím více přechází přechod přes teplé odstíny (které jsou přiřozeně ve vlase).

 

 Foilage dělá každý kadeřník trochu jinak- podle stylu a vkusu a úhlu pohledu. Někdo pramen tupíruje, u nás pramen vyfoukáváme fénem, abychom dostali světlý pramen blíže k hlavě, a také Vás nemuseli bolestivé rozčesávat. je jako airtouch, jen je u hlavy víc stínovaný, a vynecháváme některé vlasy promelírováním, aby vytvářel víc plastický efekt, zatímco klasický airtouch je plynulý přechod z tmavé do úplné blond.

 

MONEY PIECES

MONEYPIECES- velice oblíbená technika prosvětlení vlasů kolem kontury/obličeje, může být výraznější či jemnější, velice často se kombinuje s jinýma technikama (balayage,airtouch) 

MIKRO MELÍR

Nejslavnější a nejsvětlejší metoda po full bleach, nejčastěji poskytovaná služba v našem saloně, velice jemný decentní melírek, který odrůstá téměř neviditelně, je to největší prosvětlení celých vlasů od kořínků po konečky. 

 

FULL BLEACH

FULL BLEACH- neboli celoplošné odbarvení vlasů. Velice těžká technika zesvětlování, kterou ovládají jen ti nejzkušenější kadeřníci.
Při dodělání odrostu se nesmí se přesáhnout již zesvětlený vlas, ale také se nesmí žádná část vynechat. Používáme speciální olejíček, který se přimíchává do zesvětlovacího krému, aby chránil pokožku hlavy. Dodělání odrostu je většinou na 2,5-3,5 hodiny, podle tmavosti přírodního vlasu, a velikosti odrostu.

 

AIRTOUCH

Zesvětlovací metoda vlasů, kdy fénem vyfoukáváme podrůstky. Podrůstky máme každá z nás. Často si je pleteme s polámanými vlasy. Airtouch je tedy vyfoukávání podrůstků, kterých je u pokožky nejvíce, a blíže ke konci pramene jich ubývá, a tím, že se zesvětlí se jen ty nejdelší vlasy, tak to vytváří přirozený přechod z tmavé do světlé. Tato metoda je šetrnější než melír díky tomu, že vždycky vyfoukáme stejné podrůstky, a při další návštěvě doděláme jen odrost aniž bychom zesvětlovali již zesvětlené vlasy.

 

DŮLEŽITÉ INFORMACE O VAŠICH VLASECH A JEJICH ÚDRŽBA

Než se vrhneme do všech možností, které Vám náš salon nabízí, je důležité vysvětlit základy, abyste udržely vlasy krásné a v kondicii doma. To že odejdete ze salonu s hydratovanými uhlazenými vlasy je jen začátek, teď už je na Vás, aby tak hezké zůstaly.