DŮLEŽITÉ INFORMACE O VAŠICH VLASECH A JEJICH ÚDRŽBA

Než se vrhneme do všech možností, které Vám náš salon nabízí, je důležité vysvětlit základy, abyste udržely vlasy krásné a v kondicii doma. To že odejdete ze salonu s hydratovanými uhlazenými vlasy je jen začátek, teď už je na Vás, aby tak hezké zůstaly:

Jedna z prvních otázek kterou si musíte položit, je jak často jste ochotna navštěvovat svého kadeřníka. 

Druhá je, jak moc jste ochotna dodržovat péči doporučenou kadeřníkem, časově i finančně. 

Pokud si například přejete mít platinovou blond, ale myjete si vlasy každý den, foukáte a žehlíte dennodenně, a jste rozhodnutá, že Shauma je pro Vás ten nejlepší šampon na světě a nechcete měnit své návyky, tak se s naším kadeřníkem nejspíš nedohodnete.

Nebarvené vlasy jsou vlasy tzv. Panenské, které nejsou barvené barvou (např. hnědá, červená, černá) ale ani barvícím šamponem- i barvící šampon přidává pigmenty do vlasu. Tyto pigmenty hůř oxidují a tím zanechávají vlasy v teplých tónech (žluté, oranžové).

Pokud máte vlasy barvené a přejete si hodně světlé vlasy, je potřeba provézt čištění vlasu (viz ceník).

Odbarvený vlas je vlas prázdný, bez jakéhokoliv pigmentu, dosáhneme ho odbarvením, naproti oxidační barvy, kdy se pigmenty do vlasu přidávají. Pokud máte vlasy odbarvené, můžeme navázat na jakoukoliv jinou zesvětlovací techniku.

Jak často chcete navštěvovat kadeřníka?

Velice důležitá otázka, kterou je potřeba si zodpovědět. Čím světlejší vlasy od kořínků , tím častější je potřeba návštěva u kadeřnice. Máme klientky co přijdou jednou za rok, a máme klientky co chodí jednou za měsíc. 

Barvené vlasy /přeliv/tónování

Dlouhotrvající barva- to si přeje každá žena.

I u barvených vlasů je potřeba dodržovat určité zásady, o kterých si povíme. 

Pokud je na vlase silikonový obal, barva nepronikne dost hluboko do kortexu (do hloubky vlasu) a barva nebude sytá a dlouhotrvající tak, jak bychom potřebovali. 

Při používání nekvalitních produktů, které obsahují nekvalitní silikony se postupně obalují na vlase a zabraňují hloubkové péči i barvě se dostat do vlasu. 

 Dále- nedoporučujeme hloubkově hydratační produkty, pokud je barva pro Vás hodně důležitá- hydratace má velké molekuly, které můžou vytlačit barvu z vlasu, stejně jako domácí zábaly z kokosového oleje- ten zase otevírá vlas.

Když odcházíte z kadeřnictví s novou barvou, měli byste vydržet alespoň 48 hodin bez mytí vlasů.  

Barva se stabilizuje, nastává efekt H2O2 ve vlasech a zbytečně nenarušujete výsledek a výdrž barvy.

“Jaký je rozdíl mezi barvou a přelivem a co je vlastně přírodní barvivo např. Henna?”

Permanentní barva: vlas vždy zesvětlí a obarví, když se vymyje, základ zůstane světlejší. Používá se na vlasy s vyšším procentem bílých vlasů, nebo když chcete o 1-3 odstíny světlejší barvu. 

POZOR- pokud je vlas již barvený, tak ho barvou nezesvětlíme!

Přeliv (semi/demi permanentní barva): neodstraňuje Váš přírodní pigment, jen přidá do vlasu nový pigment.

Na blond vlasy máme dokonce kyselé přelivy které v jednom kroku dokážou vlas obarvit a uzavřít. Buď přelivem jen dodáme zajímavý odlesk Vašim vlasům, nebo je ztmavíme, nebo když je zesvětlený a tím je vlas prázdný- dodáme do něj pigmenty a tím ho vyplníme, bude lesklý a silnější, a samozřejmě i hezčí, přidáme blond vlasům třeba platinový odlesk, stříbrný nebo jiný.

Henna: jsou to drobné pigmenty, které obalí všechno co jim přijde do cesty( povrch vlasu, vnitřek vlasu, obalí i přírodní pigment) jde se jí velice těžko zbavit a při odbarvování má zelené odlesky.

PROČ JE DŮLEŽITÁ PÉČE DOPORUČENÁ KADEŘNÍKEM

Každý kadeřník by měl svou značku skvěle znát, vědět, co který produkt dělá, jaké má technologie, na jaký typ vlasu ho použít. Každý kadeřník v našem saloně prošel školeními na všechny přípravky KERASTASE, a diagnózou vlasu, abychom uměli vybrat správnou péči Vám na míru. Vlas se mění, i jeho potřeby, a pokud jste používali například řadu na poškozené vlasy, neznamená to, že po vypotřebování ho bude stále potřeba. 
Vy můžete vidět jen to, že máte vlasy třeba krepaté, a budete automaticky sahat po řadě na uhlazení. Co ale už nevíte je to, že vlasu chybí třeba hydratace a komlexní péče, kterou když vlasy vyživíte, krásně se zkrotí. Ale tu dodáte úplně jinou řadou. Nebo si budete myslet, že potřebujete řadu proti suchosti, ale vy máte vlas poškozený uvnitř, a vlas se bude dál lámat.
Poraďte se se svým kadeřníkem, vyhnete se tak zklamání.

My jsme doktoři na vlasy, a výběrem správné péče Vám předáme recepis.

 

NEKVALITNÍ VLASOVÁ PÉČE A JEJÍ DŮSLEDKY 

Nekvalitní vlasové produkty obsahují zvýšené množství sulfátů( aby šampon pěnil a vlas vysušuje), parabenů a silikonů (obalují vlas, aby byl lesklý a příjemný na dotek). Silikony se vrství, pokud jsou nekvalitní, ty kvalitní jsou rozpustné a nevrství se.
Pokud máte na vlasech nesmývaténý film z drogeriových produktů a následně vlas přežehlíte, tak pára, která ve vlase vznikne, neni schopná uniknout, a vlas nátlakem praskne.
Pod vrstvu filmu  také nevnikne potřebná péče, a vlas chřadne. 


FÉNOVÁNÍ VLASŮ

Fénování vlasů je často opomíjené a přehlíženo slovy „abych si vlasy nepálila“ nebo  „nemám na to čas“ nebo také “ vlasy mám pak rozlítané“ . Hned potom také slýcháme „chybí mi objem“ , „svědí mě pokožka“ či „mám lupy“.
1. Říkáme, že jakýkoliv fén je lepší než žádný!
2. VŽDY POUŽÍT TERMOOCHRANU, nejlepší výsledky máme s krémem, spreje jsou většinouurčené pro opravdu jemné vlasy velice náchylné na ztrátu objemu.
3. Otestujte svůj fén, zapněte na nejvyšší teplotu a sáhněte jak blízko máte ruku, když Vás začne pálit. Ve stejné vzdálenosti zkuste fénem foukat zleva doprava a zjistíte, že nepálí, přesně tu vzdálenost a pohyb potřebujete při foukání vlasů.
Foukat byste měli ideálně vždy a to hned po tom, co si vlasy umyjete. Na fénu mějte nasazenou hubici , zapněte na teplý vzduch a nejprve se snažte vysušit pokožku (pokud ji necháte mokrou, může začít plesnivět, začnou se vytvářet mikroorganismy – lupy nebo Vás svědit hlava, pokožka se dehydratuje). Délky foukejte po směru růstu od hlavy ke konečkům a nezapomeňte je v posledním kroku dosušit a dohladit přes kartáč. Uvidíte, jak se neskutečně změní kvalita Vašich vlasů jen za pomoci foukání. Mějte také na paměti, že pokud budete mít sebe lepší kosmetiku, ale vlasy si nevysušíte správně nebo vůbec, nemůžete čekat zázraky.
Pokud potřebujete objem, foukejte vlasy v předklonu. 

 

Čištění vlasů kdy a proč?”

Silikony si můžete představit jako silnou vrstvu make-upu, přes kterou nevidíte pleť, zda je problémová a proč. Pleť je tedy potřeba odlíčit, aby se daly problémy na pleti vidět a léčit. 

 Vlasy jsou úplně stejné. 

Abychom mohli určit co vlasům chybí, ale přitom je na nich velká vrstva silikonů, díky které se vlas tváří, že je zdravý, je potřeba ho odstranit. 

Silikony odstraníme hodně kyselým šamponem, který se nanese do suchých vlasů , poté se přidává voda. 

Pro hlubší čištění od minerálů je potřeba teplo a produkt Christal gel, který je k dispozici na našem saloně.